CiekawostkiZakupy

Bezpieczne zabawki dla dzieci

Bezpieczne zabawki dla dzieci to te, które są przede wszystkim dopasowane do ich wieku. To takie, których używanie nie wiąże się z niebezpieczeństwem wyrządzenia sobie krzywdy, to również te, które nie mają niekorzystnego wpływu na zdrowie naszych pociech.

Przede wszystkim warto nabywać jedynie zabawki, które posiadają odpowiednie certyfikaty – raczej odpuścilibyśmy sobie wyroby niewiadomego pochodzenia czy tzw. chińskie buble. Po pierwsze zabawki te nie będą pierwszej jakości i nie posłużą zbyt długo, po drugie mogą zawierać toksyczne związki niebezpieczne dla dziecka.

Na zabawkę warto wydać więcej, ale mieć pewność, że jest całkowicie bezpieczna dla Twojej pociechy. My najczęściej wybieramy zabawki drewniane polskiej produkcji. Przede wszystkim drewno jest budulcem naturalnym, jeśli wykorzystywane są farby to również takie, które są bezpieczne dla maluchów. Zabawki drewniane nie posiadają z reguły małych czy ostrych elementów, którymi dziecko mogłoby się skaleczyć czy połknąć.

 

Co więcej, zabawki dla dzieci tego rodzaju pobudzają wyobraźnię – ich prosta konstrukcja pozwala na szeroki wachlarz użytkowania. Inaczej jest biorąc pod uwagę zabawki plastikowe czy elektroniczne, które świecąc, grając i poruszając się nie pozostawiają już miejsca na inwencję samego dziecka, takie zabawki szybko się nudzą.

Pamiętajmy, że bezpieczne zabawki to bezpieczne dziecko. W myśl tej zasady każdego roku gadżety tego rodzaju dopuszczone do sprzedaży są gruntownie kontrolowane – co rok sprawdzanych jest średnio 1000 zabawek a około 300 z nich zostaje natychmiast wycofana z produkcji i sklepowych półek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *