Ciekawostki

Choroba psa – co powinno nas zaniepokoić?

 

Pies niestety nie zawsze potrafi nam zasygnalizować, że dzieje się z nim coś złego. Właśnie dlatego każdy właściciel czworonoga powinien go bacznie obserwować – choroba psa zazwyczaj daje o sobie znać w następujący sposób.

– pies traci apetyt, nie chce jeść nawet rarytasów, które wcześniej łapczywie łapał bez względu na to czy był najedzony. Pies pije również mniej wody,

– chory pies nie ma też ochoty na długie spacery a o zabawie z piłką możemy zapomnieć. Czas spędza głównie na spaniu,

– choroba psa często objawia się drgawkami a jego nos jest suchy a nawet gorący.

Zaniepokoić nas powinno jeśli w uszach bądź oczach psa pojawia się wydzielina a jego sierść jest nastroszona (może to świadczyć o bólu stawów). Niezwłocznie należy wybrać się z psem do weterynarza jeśli wystąpią u niego wymioty bądź krwawienie dziąseł.

Niestety, bardzo często zdarza się tak, że stan zdrowia naszego pupila pogarsza się w nocy, wtedy najczęściej pojawia się na przykład gorączka. W takiej sytuacji należałoby wybrać się na dyżur nocny najbliższej weterynarii. Jeśli nie wiesz, gdzie w Twoim mieście taka czynna jest całą dobę, możesz skorzystać z serwisu internetowego. Tam wpiszesz hasło „Weterynarz 24h Warszawa” (bądź każde, dowolne większe miasto) a wyszukiwarka odnajdzie w kilka sekund lekarza, który w porze nocnej zbada Twojego psa.

Pamiętaj, że niektóre choroby mogą zagrażać nawet życiu Twojego pupila nie warto więc zwlekać z wizytą u weterynarza nawet jeśli ta miałaby się odbyć w nocy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *