Ciekawostki

Czym ocieplić poddasze?

Trzeba wiedzieć, że to właśnie przez dach ucieka aż 25% ciepła z domu. Dlatego właśnie oprócz dobrego ocielenia ścian należy zadbać także o prawidłową izolację poddasza.

Na rynku istnieje spory wybór materiałów, którymi możemy ocieplić poddasze. Maty izolacyjne są dostępne w różnych grubościach, wielkościach i strukturze. Niektóre są miękkie, inne twarde. Warto, aby ta, która ma służyć na poddaszu idealnie przylegała do jego ścian – to istotne przede wszystkim wtedy gdy poddasze jest użytkowe. W innym przypadku, jeśli powstaną luki w ociepleniu bądź chociażby wypustki na ścianach może tworzyć się pleśń czy grzyb a samo ocieplenie poddasza nie spełni swojej roli. Warto zastanowić się również nad ociepleniem, które nie tylko będzie chronić przed przedostawaniem się zimna, ale będzie pełnić także rolę bariery dźwiękoszczelnej – te wysokiej jakości idealnie tłumią niechciane dźwięki, jakie pochodzą z zewnętrznej strony domu.

Co ciekawe, na rynku pojawiły się materiały, dzięki którym ocieplenie poddasza odbywa się w sposób energooszczędny w 100% – takie wytwarza między innymi Aluthermo – trzeba tutaj dodać, że to właśnie ich produkt otrzymał Europejską Aprobatę Techniczną. Ich maty działają na zasadzie plastra miodu, z jednej strony odbijają zimno a z drugiej pochłaniają ciepło nie pozwalając mu wydostać się na zewnątrz.

Pamiętajmy, by do ocieplenia poddasza wybierać produkty tylko najlepszej jakości bowiem te sprawdzą się idealnie przez długie lata. Należy zaznaczyć, że izolacja tego rodzaju jest sporym wydatkiem, dlatego należy dobrać ją jak najlepiej, by nie okazała się felerna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *