Ciekawostki

Jak pozbyć się zapachu po zwłokach?

Przykre sprawy takie jak śmierć bliskiej osoby mogą przytrafić się każdemu. Dla takiej osoby jest to z pewnością ogromny cios psychiczny, a dodatkowo i szereg obowiązków. Podczas żałoby trzeba zatroszczyć się jeszcze o ceremonię pogrzebową, wszelkie sprawy prawne, a jeżeli śmierć nastąpiła w domu, to także posprzątanie mieszkania.

Ludzkie ciało zaczyna się rozkładać już po kilku godzinach od śmierci. Z tkanek człowieka uwalniają się trujące substancje chemiczne, które przy okazji mają specyficzny nieprzyjemny zapach. W tym czasie bakterie rozprzestrzeniają się po mieszkaniu. Osiadają praktycznie na wszystkim – ścianach, meblach, podłodze. Po kilkudziesięciu godzinach odrażający zapach obejmuje już praktycznie całe mieszkanie, a zwalczenie go jest niezwykle trudne. Dlatego tak ważne jest, by dezynfekcję przeprowadzić możliwie najwcześniej.

Sprzątanie zwłok i skutków jakie wywołały na własną rękę prawdopodobnie okaże się nieskuteczne, głównie ze względu na podstawowe środki chemiczne, jakimi dysponujemy. Jeżeli smród jest już dość silny i przeszedł całe pomieszczenie, powinniśmy pozbyć się wszystkich mebli i dywanów oraz zerwać tapety ze ścian. W proces sprzątania po zgonach najlepiej zaangażować profesjonalną firmę, która tego typu przypadkami zajmuje się na co dzień. Fachowcy dysponują bowiem specjalistycznym sprzętem oraz środkami czystości, dzięki którym mogą podjąć skuteczną walkę z nieprzyjemnym zapachem. Warto wiedzieć, że bakterie, które uwolniło ludzkie ciało, mogą zagrażać naszemu zdrowiu. Odpowiednio przygotowana ekipa sprzątająca przeprowadzi ozonowanie, czyli sterylne czyszczenie mieszkań. Tylko solidnie przeprowadzony zabieg gwarantuje trwałe usunięcie nieprzyjemnego zapachu. Na szczęście istnieje coraz więcej firm oferujących sprzątanie po zgonach. Warszawa oraz inne większe miasta to miejsca, w których nie powinniśmy mieć problemu ze sprawnym zatrudnieniem fachowców. Musimy jednak być ostrożni w doborze firmy, ponieważ z uwagi na powagę problemu, dezynfekcja i perfumowanie musi zostać przeprowadzone solidnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *