Ciekawostki

Jak usunąć gołębie odchody z balkonu?

Okazuje się, że chociaż dokarmiane gołębi jest szlachetne to nie zawsze wychodzi nam na dobre. Dostarczając pokarm przyzwyczajamy ptactwo do łatwego zdobywania jedzenia. Nic więc dziwnego, że osiedlają się one w wielkich aglomeracjach, w pobliżu miejsca naszego zamieszkania i stają się coraz bardziej napastliwe.

Niestety, bardzo szybko pojawia się problem z gołębiami. Te nie tylko stają się „towarzyszami” naszego życia, ale są również szkodnikami, które brudzą nasz teren. Gołębie przesiadują na parapetach, na elewacjach budynków, na dachach czy balustradach balkonów. Ich odchody stają się nie tylko zabrudzeniem, które niezwykle ciężko wyczyścić, ale również groźnym dla zdrowia ludzi czynnikiem. Niewiele z nas bowiem wie, że w ptasich odchodach znajduje się ogromna liczba toksyn i niekorzystnych pasożytów, które wywołują miedzy innymi choroby,  takie jak przewlekła biegunka czy nawet zapalenie opon mózgowych.

Jaki więc odstraszacz gołębi będzie najbardziej skuteczny? W przypadku dachów czy różnych elementów konstrukcji budynków sprawdzi się birdsystem. To system kolców, który zapobiega chociażby zbliżaniu się do obiektu. Okazuje się, że gołębie mają doskonały wzrok i już z daleka widzą zagrożenie, system jest więc niezwykle bezpieczny zarówno dla tych ptaków jak i dla otoczenia.

Pamiętajmy też o tym, że gołębie odchody należy czyścić w miarę możliwości najszybciej jak będzie to możliwe. Po pierwsze później będziemy mieć z tym problem, po drugie zapobiegajmy rozprzestrzeniania się zarazków. Do czyszczenia przyda się mokra ściereczka oraz roztwór wody z dodatkiem octu bądź kwasku cytrynowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *