CiekawostkiMotoryzacja

Komu potrzebny jest kurs na wózki widłowe?

Wózki widłowe wykorzystuje się przede wszystkim w obszernych halach magazynowych, różnego rodzaju fabrykach czy obiektach branży przemysłowej. Pojazdy te służą głównie do transportu ciężkich przedmiotów, takich, których waga osiąga nawet kilkanaście ton. Nie wszyscy jednak mogą z niego korzystać bowiem w tym celu niezbędny jest kurs na wózki widłowe.

Jak przyznają eksperci z firmy gizo.pl na kurs tego rodzaju uczęszczają najczęściej pracownicy tychże obiektów w celu powiększenia swoich kwalifikacji bądź ci, którzy ubiegają się o tego rodzaju pracę.

Ponieważ praca wózków widłowych jest najczęściej niezbędna, wydaje się również koniecznym, by w firmie pracowały osoby uprawnione do jego prowadzenia. Trzeba przyznać, że jest to zadanie niezwykle odpowiedzialne a pracownik obsługujący pojazd nie tylko musi mieć na uwadze ryzyko związane z nieodpowiednią pracą, ale również zagrożeniem, które może wpływać na niego samego. Może się bowiem zdarzyć, że ciężkie palety zostaną zrzucone z wideł jeśli zostaną źle założone bądź towar ulegnie zniszczeniu – pamiętajmy, że w tym przypadku chodzi o ciężkie przedmioty o wadze co najmniej kilku ton.

Wszystkie osoby, których praca wiąże się z obsługą wózków widłowych muszą bezwzględnie posiadać niezbędne uprawnienia. Te sprawdzane są na podstawie otrzymywanego certyfikatu i tylko wtedy pracownik taki może korzystać z tego pomocnego pojazdu. W przypadku kiedy zatrudniony będzie poruszał się wózkiem widłowym bez koniecznego pozwolenia, na niego oraz firmę zostaną nałożone wysokie kary grzywny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *