CiekawostkiEdukacja

Lekcje angielskiego w szkole czy w domu?

O tym, że angielskiego należy uczyć się już od najmłodszych lat wie niemal każdy. Warto jednak postawić na naukę, która przyniesie rzeczywiście wymierne efekty. Niestety, bardzo często okazuje się, że obowiązkowe lekcje angielskiego w szkole są nudne, nierzadko jest ich zresztą zbyt mało, by nauczyć się płynnie posługiwać tymże językiem.

Dobrym pomysłem jest więc postawienie na dodatkowe lekcje angielskiego. O takich powinni pomyśleć już rodzice dzieci w wieku przedszkolnym a już na pewno wczesnoszkolnym. Na szczęście, w Polsce coraz więcej szkół językowych oferuje kursy dla najmłodszych uczniów.

Jeśli zdecydujemy, by nasza pociech uczęszczała na kurs językowy to należy zadbać, by był on rzeczywiście na najlepszym poziomie – wykorzystanie dobrej jakości merytorycznych materiałów, mało liczebne grupy i profesjonalna kadra nauczycielska to podstawa. To samo dotyczy zresztą opłacania korepetycji językowych w domu. Uznajemy, że efekty mogą być podobne natomiast z całą pewnością nauka angielskiego w domu będzie dużo droższa.

Idealnym rozwiązaniem wydają się być podstawowe szkoły językowe. W Warszawie jest ich coraz więcej i łatwo znaleźć ich ofertę w sieci – wpisz hasło typu „szkoła podstawowa językowa Warszawa”, by przeczytać o tych najlepszych.

Głównym walorem jest fakt, iż dziecko ma styczność z tym językiem obcym każdego dnia. W szkołach językowych angielski traktowany jest na równi z językiem polskim. Dzięki temu dziecko zaczyna płynnie posługiwać się zarówno językiem ojczystym jak i tym obcym. Wydaje się również, że koszt uczęszczania dziecka do tego rodzaju placówki jest porównywalny z wydatkami, jakie poczynią się na potrzeby intensywnej nauki angielskiego na kursach czy korepetycjach domowych. Tutaj jednak dziecko nie jest obciążone zajęciami pozalekcyjnymi, bo wszystkie odbywają się w ramach godzin lekcyjnych, w oparciu o standardowy program, jaki został wytyczony przez MEN.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *