CiekawostkiEdukacja

Kiedy najlepiej iść na kurs językowy?

Wydawałoby się, że zawsze jest odpowiednia pora na naukę i na kurs językowy powinniśmy wybierać się od razu, kiedy tylko poczujemy taką potrzebę. Okazuje się jednak, że nie w każdym momencie jesteśmy tak samo efektywni, potrafimy odpowiednio się skoncentrować czy zmotywować. Nakładanie na siebie coraz więcej codziennych obowiązków wcale nie wpływa dobrze na nasze funkcjonowanie. Pamiętajmy, że wszystko co robimy, musi być wykonywane z umiarem. Lepiej skupić się dokładnie na jednej rzeczy aniżeli robić kilka niedokładnie. Jeśli mamy zamiar uczyć się języka obcego a jesteśmy przemęczeni, może okazać się, że kurs będzie tylko stratą czasu a zdobyta wiedza szybko „wyparuje” z naszej głowy. Podejmowanie kolejnych przedsięwzięć należy wiec dobrze przemyśleć.

Według naukowców, najbardziej efektywna nauka przebiega wtedy, gdy nasza głowa jest wolna od innych obowiązków. Właśnie dlatego hasło typu „kurs norweskiego Gdańsk” powinniśmy wpisać w celu poszukiwania odpowiedniej szkoły, jaka organizuje lekcje na przykład w weekend bądź wakacje. Czas wolny od codziennych zajęć dobrze jest wtedy wykorzystać na naukę, wtedy będzie ona najbardziej efektywna.

Jeśli nie mamy możliwości uczęszczać na zajęcia w weekendy to wybierzmy kursy w ciągu tygodnia natomiast ważne jest, by te nie odbywały się każdego dnia, bo staną się uciążliwą koniecznością i szybko stracimy motywację do nauki. Zamiast tego będziemy zwyczajnie przemęczeni.

Jeśli planujemy wyjazd poza granice naszego kraju a nauka języka obcego jest nam potrzebna w celu swobodnego komunikowania się na obczyźnie, to kurs językowy na pewno musimy rozpocząć na wiele miesięcy przed pakowaniem walizek. Przełamanie bariery językowej następuje najczęściej po 3-4 miesiącach nauki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *