CiekawostkiZakupy

Czy niania elektroniczna jest rzeczywiście niezbędna?

Wielu przyszłych rodziców zaopatruje się w niezbędną wyprawkę dla oczekiwanego dziecka już na wiele miesięcy przed rozwiązaniem. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem warto być przygotowanym w 100% na przyjęcie nowego członka rodziny – później może nie być czasu na dokładne przemyślenia czy zakupy.

Oprócz podstawowych akcesoriów rodzice wybierają często te, które ułatwiają im funkcjonowanie i sprawiają, że dziecko wychowywane jest w pełnym bezpieczeństwie. Jednym z przydatnych gadżetów jest niania elektroniczna, którą nabywają najczęściej ci, którzy cieszą się mieszkaniem w obszernym domu czy sporym mieszkaniu. Urządzenie to przyda się zresztą zawsze, kiedy maluch ma oddzielny pokój bądź podczas jego snu rodzice zwyczajnie nie chcą czuwać przy jego łóżeczku.

Decydując się na elektroniczną nianię warto wybrać tą, która oprócz podstawowej funkcji, czyli przekazywania wszelkich dźwięków, jakie pojawiają się przy łóżeczku dziecka posiada jeszcze szereg innych. Posiadają monitory, dzięki którym nie tylko niania czuwa i alarmuje o dźwiękach, ale dzięki zamontowanej kamerce widzimy na ekranie co dzieje się w pokoju dziecka, czy się obudziło a może odkryło kołderkę.

Dobrym rozwiązaniem jest również niania elektroniczna, która ma wmontowany czujnik oddechu – ten przekazuje rytm oddychania czy prawidłowe tętno i wykrywa wszelkie nieprawidłowości. Tak rozbudowana niania zalecana jest między innymi rodzicom, których dziecko cierpi na bezdech, nierzadko korzystają z niej również ci, których dziecko urodziło się przedwcześnie i ma nie do końca rozwinięty układ oddechowy.

Jak widać, niania elektroniczna staje się pomocnym urządzeniem, które sprawia, że rodzice mogą być spokojni o swoje dziecko zawsze, kiedy to śpi czy przebywa w innym niż oni pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *