Ciekawostki

Ociepl dom jak Ja

Ocieplajmy dach bo warto. Takiego jestem zdania i nikt mnie nie przekona że jest inaczej. Osobiście jestem tego najlepszym dowodem, od kiedy ociepliłem poddasze mój dom zupełnie inaczej funkcjonuję, zdecydowanie mniej przeznaczam na ogrzewanie. Ocieplenie traktuje jako inwestycje w dom, dzięki niej można ograniczyć koszty jego eksplorowania.

Jednak nie tylko ocieplenie dachu, mój dom w całości jest dobrze zabezpieczony przed utratami ciepła, nawet moje fundamenty mają dodatkowa warstwę izolacyjną a mostki termiczne praktycznie nie występują.
Ocieplenie mojego domu składa się z wielu elementów do których należą:

  • ocieplenie ścian– maje ściany są odgrodzone warstwą styropianu, jest to podstawowa rzecz w ocieleniu, dzięki temu temperatura całego budynku jest zachowana, nawet w mroźne dni, nie trzeba często dokładać do pieca po to aby temperatura się utrzymała
  • ocieplenie od dołu – ocieplenie takie polega na zaizolowaniu gruntu od fundamentów, dzięki temu zimno nie przedostaję się od dołu, jak wiadomo grunt przyciąga zimno, nawet w lato przy gruncie temperatura jest trochę niższa niż choćby metr wyżej
  • ocieplenie poddaszy – chodzi o aby ocieplić dom w miejscu gdzie ciepło w największym stopniu ucieka, nie można pozwolić na duże straty ciepła a odpowiednio zaizolowane ocieplenie temu zapobiega. Uważam, że jest to bardzo dobra forma oszczędności i dobrze dopełnia ocieplenie domu. W moim wypadku ocieplenie poddaszy dało niesamowite efekty oraz przyczyniło się do zmniejszenia rachunków.

Warto jest ocieplać dom, dlatego trzeba się nad tym zastanowić jak chcemy ocieplać dom. Polecam obejrzenie nowych technologii może jakaś idealnie pasuje do naszego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *