Ciekawostki

Jak pielęgnować antyki?

Antyki są piękne w swojej klasie, dają niesamowity klimat wnętrzu, w jakim się znajdują. Mówi się, że to meble, które posiadają duszę. Bez wątpienia jest w tym nieco prawdy jednak, by prezentowały się w całej okazałości nierzadko wymagają zwyczajnie renowacji.

Antyki po wielu latach użytkowania tracą swój blask i choć nadal są piękne i trwałe to warto przywrócić im dawny wygląd, by cieszyć się meblami nietuzinkowymi i nadzwyczaj charakterystycznymi. Renowacja antyków może odbywać się w zaciszu domowym i można wykonać ją samodzielnie. Można również w tym celu zatrudnić fachowca, który zajmie się odnowieniem ulubionego mebla w sposób fachowy. Jeśli zależy nam na sprawnym i dokładnym remoncie szafy warto skorzystać z jego usług, znajdziemy go na Warszawskich Targach Antyków. Tam również możemy nabyć dodatki dekoracyjne czy kolejne antyki, które zdobić będą nasze wnętrza.

 

Bez wątpienia wszystkie antyki należy pielęgnować, nawet kiedy zostaną odnowione. Trzeba czyścić je specjalnymi preparatami a kilka razy w roku pastować ochronną pastą. Takie zabiegi sprawią, że meble zachowują swój pierwotny stan przez długie lata – wylicza się, iż te drewniane mogą być zachowane w świetnym stanie nawet kilkaset lat jeśli ich właściciele będą o nie prawidłowo dbać.
Jak widać pielęgnacja mebli nie jest zabiegiem pracochłonnym, wystarczy jedynie zaopatrzyć się w dobrej jakości specyfiki, które będą chronić drewno przed uszkodzeniem i czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wilgoć czy wysokie temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *