CiekawostkiEdukacja

Kiedy posłać dziecko do przedszkola?

Decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola jest ważnym przeżyciem w życiu rodziny. To nie tylko stres dla dziecka, ale również dla jego rodziców. Pierwsza rozłąka musi być jednak przemyślana a dziecko gotowe na taką okoliczność.

Uznaje się, iż dziecko jest gotowe emocjonalnie do opuszczenia rodzinnego gniazda na kilka godzin dziennie pomiędzy 3 a 4 rokiem życia i to właśnie wtedy rodzice powinni zdecydować się na posłanie go do placówki przedszkolnej. Dzisiaj uważa się również, iż niesłusznym jest zwlekanie z tą decyzją bowiem jak wiemy, obowiązuje już zasada, iż do szkoły idą dzieci 6-letnie. Im wcześniej poślemy więc malucha do przedszkola, tym lepiej będzie on przygotowany do pobytu i edukacji w szkole.

Aby nie stresować się zbytnio tą decyzją rodzice powinni wybrać placówkę, która najlepiej odpowiada ich oczekiwaniom i potrzebom dziecka. Warto wpisać w wyszukiwarkę frazę typu „przedszkole Bemowo”, by poznać ofertę placówek znajdujących się najbliżej miejsca zamieszkania, frazę oczywiście wpisujemy odpowiednio do dzielnicy czy miasta, w którym mieszkamy. Zanim podejmiemy decyzję warto też wybrać się do kilku placówek i dobrze jest zabrać też dziecko do przedszkola – niech ono też bierze udział w podejmowaniu decyzji co do tego najlepszego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *