Ciekawostki

Sesja ślubna – najlepsze pomysły

O ile jeszcze kilkanaście lat temu na sesję ślubną decydowało się niewiele nowożeńców tak dzisiaj jest to praktycznie obowiązkowy element tego rodzaju uroczystości. Co więcej, pomysłów na udane fotografie jest tak wiele, że rzeczywiście wybór jednak koncepcji może być bardzo trudny.

Sesja ślubna w plenerze – naprawdę warto.

Okazuje się, że dzisiaj ta najlepsza fotografia ślubna robiona jest w plenerze, studia fotograficzne odeszły już nie co do lamusa, zresztą nie dałoby się w nich odtworzyć klimatu, jaki chce stworzyć młoda para. Sesja ślubna odbywa się teraz najczęściej w miejscach, do których świeżo poślubieni mają największy sentyment. Tym samym może to być miejsce ich spotkania czy zaręczyn bądź po prostu punkt najbardziej lubiany czy charakterystyczny dla danego miasta.

 

Jak przyznają specjaliści, dzisiaj zdjęcia ślubne wykonuje się zazwyczaj w malowniczych parkach, ogrodach czy pałacach chociaż nie brakuje śmiałków, którzy sesje robią na mostach, torach tramwajowych czy w warszawskim metrze. Nad morzem najpiękniejsze zdjęcia robi się na plaży, przy zachodzie słońca a  górach na skalnych wierzchołkach. Wiele zależy od osobowości pary i pomysłów fotografa, bo pamiętajmy, że ten najlepszy wykona piękne fotografie w każdym miejscu.

Przygotowanie do pleneru ślubnego.

Do zdjęć w plenerze należy się specjalnie przygotować. Nigdy nie można przewidzieć do końca, jak będzie pogoda, a od tego zależy chociażby oświetlenie.

Fotograf zawsze przygotowuje sam sprzęt fotograficzny. Profesjonalny fotograf powinien mieć ze sobą lampy, blendy, parę obiektywów i co najmniej jeden statyw, aby być przygotowanym na każdą ewentualność.

Para młoda również powinna się odpowiednio przygotować. Warto zadbać wcześniej o odpowiedni makijaż do sesji zdjęciowej. Najlepiej wykonać go u wizażystki, która dobierze chociażby odpowiedni podkład lub puder, aby cera się nie świeciła na zdjęciach. Państwo młodzi powinni wcześniej odbyć wizytę w salonie, w którym pracuje dobry fryzjer. Kabaty to miejsce, w którym na pewno się taki znajdzie. Odpowiednia fryzura na sesje ślubną powinna być trwała i pasująca do całego otoczenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *