CiekawostkiUsługi

Typowy cover band

Cover band to zespół składający się z profesjonalnych muzyków, którzy podczas występów wykonują w większości – albo tylko – utwory innych wykonawców. Najczęściej są to oczywiście hity, które każdy zna z radia, telewizji czy Internetu. Tego typu zespoły bardzo często zatrudniane są podczas imprez plenerowych, występów specjalnych (np. lokalne święta), a także jako zespół weselny.


Ponieważ w kraju mamy bardzo dużo tego typu bandów (wystarczy wpisać do wyszukiwarki frazę „cover band Warszawa”, aby otrzymać setki wyników), trudno jednoznacznie określić, który można polecić. Zespoły te różnią się zarówno składem, jak i repertuarem. Możemy znaleźć cover band, który składa się z czterech osób i gra standardy rockowe i pop, jak też i zespół, dla którego nie straszne zarówno ballady rockowe, jak i piosenki disco-polo. Jeżeli ktoś szuka zespołu do uatrakcyjnienia organizowanej imprezy, powinien szukać go pod kątem jej uczestników – dobrze dopasowane tło muzyczne zapewni dobrą zabawę każdemu.

Jeśli chodzi o repertuar, to niemal każdy cover band może pochwalić się kilkunastoma piosenkami takich wykonawców jak Lady Pank, Krzysztof Krawczyk, Golec U’orkiestra, czy Budka Suflera. Jeśli zespół ma wokalistkę, możemy spodziewać się usłyszenia z jego strony przebojów Maryli Rodowicz, Kayah, Kasi Kowalskiej czy innych polskich wokalistek. Jeśli chodzi o piosenki zagraniczne, standardem są przeboje rockowe U2, Sting, Queen czy nawet Carlosa Santany. Wszystko zależy oczywiście od samego zespołu, podobnie jak i cennik oferowanych usług. Jest on zależny od ilości członków w zespole, długości trwania imprezy, a także innych czynników, jak np. konieczność dojazdu. Dokładniejsze informacje można znaleźć na oficjalnych stronach cover bandów, które znajdują się w sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *