CiekawostkiUsługi

Wiosna – najlepszy czas na sesje ślubne

Uznaje się, że nie powinno się brać w miesiącu, w którym nie występuje litera „R”. Jak więc wytłumaczyć fakt, iż najwięcej ceremonii zaślubin, wesel oraz magicznych sesji zdjęciowych odbywa się w maju?

Okazuje się, że młodzi nic sobie nie robią z dawnych zabobonów. Dla nich liczy się dzisiaj bardziej klimat uroczystości i piękno pogody – wiadomym przecież jest, że sesje ślubne wyjdą lepiej, kiedy wszystko rozkwita i każdy plener jest niezwykle kolorowy aniżeli w ponurym październiku.

 

Jak przyznają sami fotografowie, dla nowożeńców data nie ma dzisiaj większego znaczenia bowiem większe ma symbolika wydarzenia oraz piękno pamiątek ślubnych. Każdy fotograf ślubny w Warszawie oczywiście poradzi sobie w każdych warunkach i zawsze stara się wykonać zdjęcia młodej parze w jak najbardziej korzystnym świetle jednak nie ma co ukrywać, że to właśnie wiosna wiedzie w tym przypadku prym.

Przede wszystkim jest już ciepło, ale nie gorąco, co sprzyja wielogodzinnemu pozowaniu – pamiętajmy, że panna młoda spędzi wiele godzin przed obiektywem w sukni ślubnej. Co więcej, wiosną można wybrać się już na kolorową łąkę, do miejskiego parku czy w jakikolwiek inny plener i już widać, że każdy zielony skwer tętni wręcz życiem. Fachowcy, którzy trudnią się od lat wykonywaniem sesji ślubnych uważają również, że to wiosną jest najlepsze światło do robienia fotografii. Zimą to odbija się od śniegu, latem zaś razi w oczy, jesienią jest natomiast zazwyczaj bardzo ponure i chociaż oczywiście wykorzystuje się programy do przerabiania zdjęć to przecież nie chodzi o to, by fotografia była w całości stworzona w komputerowym programie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *