CiekawostkiHobby

Wnętrza w stylu eklektycznym

Stylistyczna spójność czy designerski misz-masz? Rustykalna kuchnia i sypialnia w stylu glamour? Czy to w ogóle możliwe? Czy da się połączyć różne style, by wnętrze było estetyczne, pozbawione kiczu? Oczywiście, że tak. Wystarczy tylko urządzać wnętrza w stylu eklektycznym.

Styl eklektyczny to obecny trend. Za hit uznają je praktycznie wszyscy projektanci. To dlatego, że właśnie on jako jeden z niewielu pozwala łączyć różnego rodzaju meble i dekoracje. Nowoczesna meblościanka i drewniane komody, które niejednokrotnie uznane mogłyby być za starocie. Do tego kryształy i loftowe lampy. W przypadku stylu eklektycznego nawet połączenie różu z czernią jest możliwe. Urządzanie wnętrz staje się prawdziwą zabawą.

O czym powinni pamiętać ci, którzy chcą każdego dnia napawać się wyjątkowością eklektycznych wnętrz ze własnym domu? Na pewno o miksowaniu różnych typów mebli. Sprawdzą się meble typowo nowoczesne, które można nabyć w każdej sieciówce. Do tego trochę antyków w stylu ludwikowskim. Świetnie sprawdza się też dekoracje w klimacie orientu i etno.

O ile styl eklektyczny można uznać za minimalistyczny, bo liczy się w nim funkcjonalność, a wszystkie starocie spełniają tu swoją ważną rolę, to trzeba przyznać, że eklektyzm łączy się z wielorakością barw i rozmaitych struktur. Nikogo nie zdziwi cegła na ścianie, beton, zielona farba i ścianka pomalowana tablicówką. Jednak sztuką jest połączenie wszystkiego w spójną kompozycję nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać, dlatego tutaj chętnie z pomocą przyjdzie nam architekt wnętrz. Białystok podobnie jak Wrocław jest miejscem w którym możemy spotkać eklektyczne wnętrza przygotowane przez architekta, które są wyjątkowe i funkcjonalne.

Niektórzy uznają styl eklektyczny za wręcz mroczny, bo nie da się ukryć, że towarzyszą mu ciemne barwy. Z drugiej jednak strony jest lubiany przez optymistów, którzy na świat patrzą przez różowe okulary. Pomiędzy czernią i butelkową zielenią nie brakuje intensywnej czerwieni, złota, a nawet różu. Natomiast pocieszający jest fakt, że eklektyzm nie hołduje pedantom. To raczej styl dla tych, którzy lubią porządek, ale nie chcą tracić czasu na wieczne sprzątanie. Wcale nie muszą, bo specjalnie stworzony „bałagan” dodaje tylko uroku. Zresztą styl eklektyczny jest na tyle urozmaicony, że wcale go nie widać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *