CiekawostkiMotoryzacja

Jakie wycieraczki do autobusów są najlepsze?

Wycieraczki to niezbędny element każdego pojazdu, jakie porusza się po polskich drogach. Ich zadaniem jest przede wszystkim zbieranie nadmiaru opadów atmosferycznych w postaci deszczu czy śniegu, ale wycieraczki służą też do czyszczenia szyb w celu lepszej widoczności.

Wycieraczki montowane są na przedniej szybie a ich zakup musi być zawsze podyktowany indywidualnymi cechami szyby – wycieraczki do autobusów są w różnych modelach i różnych rozmiarach. Należy wybrać takie, które będą się idealnie stykać a jednak nie nachodzić na siebie.

Przede wszystkim muszą idealnie przylegać do szyby, by zbierać wszystko co się na niej znajdzie.

Do wyboru są wycieraczki tradycyjne i wycieraczki płaskie, tzw. listwówki. Do standardowych szyb zalecane są wycieraczki tradycyjne jednak zawsze najlepszej jakości. Wycieraczki płaskie przydadzą się w sytuacji szyby nieco wypukłej, wtedy jej pióra będą doskonale się do niej dopasowywać.

Warto pamiętać, by wycieraczki do szyby wymieniać średnio raz w roku – nawet te najlepsze się zużywają. W przypadku autobusów może być to nawet częściej. Trzeba wiedzieć, że pojazd tego typu jest używany praktycznie każdej doby, przez wiele godzin, w różnych warunkach atmosferycznych.

Co ważne, wycieraczki muszą być zawsze sprawne. Niedopuszczalnym jest, by uległy usterce – w takim przypadku autobus absolutnie nie nadaje się do jazdy. Uszkodzona wycieraczka będzie wpływać bezpośrednio na bezpieczeństwo pasażerów w przypadku opadów deszczu czy śniegu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *