CiekawostkiReklama i marketingUsługi

Na co zwracać uwagę przy wyborze studia filmowego?

Studio filmowe to miejsce, w którym nagrywane są wszelkiego rodzaju ujęcia filmowe, jeśli dany scenariusz nie przewiduje scen na przykład w plenerze. Dobrze wyposażone studio oferuje niezbędne tła czy oświetlenie, dzięki którym po nagraniu możliwy jest dowolny podkład sceniczny. Na co jeszcze powinni zwrócić uwagę wynajmujący tego rodzaju obiekt?

Studio filmowe powinno być wyposażone profesjonalnie na tyle, by efekt końcowy nie pomniejszał jakości całego filmu, serialu czy obojętnie jakiego nagrywanego programu, bo trzeba zaznaczyć, że na przykład w studio Sensi można z powodzeniem nagrywać teledyski czy cykliczne wywiady – wszystko tak naprawdę zależy od wymagań i potrzeb wynajmujących i realizowanego aktualnie przez nich formatu.

Nie można zapomnieć, że każde studio filmowe oprócz najlepszego sprzętu czy oświetlenia musi również dysponować fachowym personelem i szeregiem specjalistów, którzy pomagają w każdej produkcji. Jeśli ekipa wynajmująca takowej nie posiada, studio powinno współpracować z zespołem stylistów, fryzjerów, garderobianych czy technikami, którzy dbać będą nad dobrymi warunkami pracy. Nie bez znaczenia jest również wydzielenie miejsca, które służyć będzie za garderobę, zaplecze kuchenne czy po prostu pokój do odpoczynku. Warto wziąć pod uwagę, że nagrania trwają nierzadko długie godziny, podczas których tak istotny jest komfort pracy i możliwy wypoczynek. Pamiętajmy, że podejmując się profesjonalnej produkcji nie warto oszczędzać – tylko fachowe studio filmowe pomoże nam osiągnąć zaplanowaną jakość nagrania.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *