Ciekawostki

Życie w zgodzie z ekologią

Zmieniamy nawyki żywieniowe, nasza dieta coraz częściej zawiera składniki z upraw ekologicznych, czyli takich, które nie zostały potraktowane chemicznymi opryskami. Co więcej, rezygnujemy z nabywania produktów w plastikowych opakowaniach, segregujemy śmieci, inwestujemy w zbiorniki na deszczówkę, by minimalizować zużycie wody z sieci wodociągowej – zdajemy sobie sprawę, że grozi nam globalna susza. Zamieniamy samochody benzynowe na te elektryczne, a w sezonie letnim przesiadamy się na rower. Gospodarstwa wolnostojące coraz częściej inwestują w ekologiczne oczyszczalnie ścieków oraz kompostowniki.

 

Warto też wspomnieć, że działania ekologiczne wprowadzają nie tylko sami mieszkańcy naszego kraju, ale namawiają do tego także władze samorządowe. Warto wiedzieć, że niektóre miasta oferują dopłaty dla wszystkich, którzy chcą nabyć zbiornik na wodę deszczową. Funkcjonują również dofinansowania do pieców gazowych dla tych, którzy chcą pozbyć się takich na węgiel.

„Lepiej późno niż wcale”, to chyba najbardziej pasujące motto do działań ekologicznych, które w końcu stają się powszechne. W końcu mamy świadomość tego, jak bardzo współczesna cywilizacja destrukcyjnie działa na naszą planetę. Jeśli nie zaczniemy zmieniać nawyków na te ochraniające naturę, przyszłe pokolenie czeka życie we wszechobecnej chemii, bez przyrody. Wyginą nie tylko okazałe gatunki roślinności, ale i zwierzyny, a cały świat będzie cierpiał z powodu braku dostępu do czystej wody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *