Edukacja

Co robią dzieci, kiedy nadchodzą wakacje?

Na wakacje czekamy cały rok. To czas odpoczynku od codziennych obowiązków, laby, radości, ale i przeżywania przygód. To czas zabawy przede wszystkim dla dzieci, bo to one mogą cieszyć się nimi najdłużej. Od chwili, kiedy szkoła podstawowa zamyka swoje drzwi mijają aż dwa miesiące zanim znowu zabrzmi dzwonek na szkolnym korytarzu

Oczywistym jest, że wakacje to czas wyjazdów, letniego wypoczynku. Najchętniej odwiedzana jest północna część Polski, bo to właśnie tam nadmorskie kurorty oferują największą liczbę atrakcji. Warto, by podczas wakacji przebiegała również edukacja. Nie chodzi oczywiście o „wkuwanie” regułek czy rozwiązywanie kolejnych, matematycznych zadań, ale chociażby o odkrywanie świata. Wycieczki geograficzne czy historyczne są świetną lekcją poznawczą. W czasie wakacji można również nabywać kolejne umiejętności sprawnościowe, usprawniać motorykę ruchową i kształtować swój charakter. To czas, w którym poczucie sukcesów, ale i porażek, uczenia się na własnych błędach, wsparcie codziennej samodzielności, odpowiedzialności i empatii jest doskonale rozwijane. To również czas, w którym rozwija się komunikacja społeczna, zawiązują się przecież nowe przyjaźnie.

Zabawki matematyczne idealne na wakacje

Dobrym pomysłem na pogodzenie wakacji z ćwiczeniem np. umiejętności matematycznych, jest zaopatrzenie się w małe drewniane liczydło, które może towarzyszyć w trakcie każdej podróży. Liczydła drewniane cieszą się szczególnym powodzeniem szczególnie wśród dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Szukasz takich fajnych liczydeł? Sprawdźcie https://raczkujemy.pl/liczydla-drewniane/.

Ci, którzy nigdzie nie wyjeżdżają na wakacje, mogą korzystać z programów tzw. wakacji w mieście. Takie oferuje Warszawa, Otwock, ale i każde inne miasto na terenie Polski. To szereg wycieczek, zajęć dodatkowych, zabawy, ale i nauki w formie rozrywki. Wakacje to równie ważna lekcja w naszym życiu, przede wszystkim poznawania najważniejszych wartości, jakimi później kierujemy się w dorosłym życiu.

Majówka 2023 z dziećmi – 20 pomysłów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *