Edukacja

Dziecko w szkole

Przyznaj się, że to właśnie T przeżywasz większy stres na samą myśl o pójściu twojej pociechy do szkoły podstawowej aniżeli ono samo. To właśnie najczęstszy błąd rodziców, którzy swoje emocje (strach, niepewność, troska) przelewają na przyszłych uczniów.

O ile dziecko najczęściej cieszy się, że w szkole pozna nowych przyjaciół a może nawet spotka tych z przedszkola czy zerówki to właśnie rodzice roztaczają „czarne wizje”.

Aby zapobiec tego rodzaju sytuacjom warto dobrze zastanowić się, do jakiej placówki szkolnej uczęszczać będzie nasze dziecko. Wybór tej najlepszej gwarantować będzie nam spokój i zapewnienie bezpieczeństwa. Nie ma co zresztą ukrywać, że wiele szkół różni się od siebie stopniem jakości kształcenia chociaż wszystkie mają narzucony jednolity program nauczania, zgodny z wytycznym MEN.

Jak jest najlepsza szkoła podstawowa w Warszawie dla Twojego dziecka? Na pewno nie ta, która znajduje się najbliżej chociaż jest to oczywiście zaleta, którą warto wziąć pod uwagę. Zerknijmy przede wszystkim na kadrę, na metody nauczania, na poziom (tutaj posłużą nam rankingi szkół). Nie ma co ukrywać, że czas jaki spędzi dziecko w szkole będzie najbardziej efektywny w placówkach prywatnych. Wpływ na to ma lepiej wyszkolona kadra oraz lepsze pomoce edukacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *