Edukacja

Jak matematyka mentalna pomaga dzieciom w nauce?

W szkole podstawowej uczniowie zmagają się z coraz trudniejszymi zadaniami do wykonania. Poziom trudności przerabianego na lekcjach materiału wymaga godzin ćwiczeń i nauki. Przyswojenie wiedzy wymaga czasu, którego często brakuje przy natłoku wszystkich przedmiotów lekcyjnych.

Dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej muszą przejść znaczną metamorfozę. W przeciwieństwie do zerówki oraz przedszkola kończy się czas na zabawę i zaczynają się gromadzić obowiązki do wykonania. Inny sposób prowadzenia lekcji wymagający skupienia powoduje że dzieci po powrocie do domu nie chętnie utrwalają wiedzę z lekcji. Uwarunkowane jest to od wielu czynników nad, którymi trzeba wspólnie pracować.

Zmęczenie i niechęć do nauki często powoduje problemy z koncentracją u małego ucznia. Ponad 6 godzin lekcyjnych podczas, których wykonywane są zadania są męczące dla wielu dzieci. Towarzyszący temu stres sprawia że dziecko nie jest w stanie nauczyć się na czas co skutkuje negatywnymi ocenami ze sprawdzianów i prac domowych.

Rodzice zauważający problem jaki się pojawił natychmiast podejmują zdecydowanie kroki żeby pomóc. Lecz dodatkowe godziny wspólnej nauki często są nie skuteczne i wymagają ogromnej cierpliwości i umiejętności ze strony rodziców. Skutecznym rozwiązaniem może być matematyka mentalna, której uczy Szkoła zmysłowego liczenia. Pojęcie mentalnej matematyki ma na celu ćwiczenie pamięci i koncentracji podczas wykonywania ćwiczeń i obliczeń stąd jej nazwa.

Goki układanki – idealne dla najmłodszych do nauki matematyki

Do nauki matematyki pod kątem małych dzieci idealne są pomysłowe układanki, puzzle i liczydła marki Goki. Łączą one elementy zabawy z edukacyjnym charakterem czynności, jakie trzeba wykonywać przy tych zabawkach. Warto przyjrzeć się tym produktom pod kątem dbania o rozwój i zdolności potomstwa.

Podczas zajęć grupa uczniów pracuje nad różnymi zadaniami jakie zadał im nauczyciel. Pod jego nadzorem uczniowie liczą na głos oraz zadają pytania gdy mają pytania i wątpliwości. Wielkość grupy jest dopasowana czasu zajęć tak aby każdy uczeń mógł wykonać swobodnie zadania i zadać pytania. Wykonywane ćwiczenia pomagają pokonać stres związany z wypowiadaniem się na forum grupy oraz poprawić przyswajanie wiedzy i koncentrację. Rozwój mózgu wymaga treningu, który jest zapewniany podczas zajęć oraz w trakcie wykonywania prac domowych. Zadania domowe są przygotowane tak aby uczeń mógł swobodnie sobie z nimi poradzić z pomocą rodzica gdyby miał trudności podczas ich wykonywania. Po więcej porad i rekomendacji produktowych zapraszamy na sklep Raczkujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *