Edukacja

Metoda immersji w przedszkolu językowym

Coraz większa liczba rodziców zaczyna zauważać jak ważne jest odpowiednie wykształcenie dziecka oraz zapewnienie mu możliwość nauczenia się języka obcego już od jego najmłodszych lat. W tym też celu wielu rodziców poszukując placówki przedszkolnej zwraca szczególniejszą uwagę czy jest to przedszkole językowe proponujące naukę języka obcego. W związku ze zwiększonym zainteresowaniem większość placówek przedszkolnych przygotowała i posiada nowoczesne metody nauczania dzieci języka obcego.

Immersja

Zastosowanie immersji językowej w procesie nauczania języka obcego dzieci znajdujących się w przedszkolu językowym pozwala na dużo szybsze osiąganie zadowalających wyników w przyswajaniu wielu słówek. Metoda ta polega na specyficznego rodzaju postępowaniu z kilkulatkiem w sposób, który umożliwia mu niejako bliższe poznanie języka obcego bez potrzeby stosowania jakiejkolwiek formy wytłumaczenia w języku ojczystym dziecka. Zastosowanie tej metody pozwala niejako na typowo intuicyjne poznawanie języka obcego, co jest dokładnym odzwierciedleniem procesu nauki języka ojczystego. Oczywiście w zdecydowanej większości przypadków mowa o nauce języka angielskiego, który na dzień dzisiejszy jest najpopularniejszym językiem.

Skuteczność tej metody oferowanej przez przedszkole językowe Wilanów, pozwala na doskonałe przygotowanie dziecka w dalszej nauce języka angielskiego. Jedną z jej podstaw jest ukazanie języka w formie praktycznego narzędzia a nie procesu nauczania istotnego dla samej chęci czy tez potrzeby nauki języka. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju formy nauki i właściwemu podejściu do dziecka jego uwaga zostaje skierowana bezwiedne przyswajanie języka. Metoda ta jest w obecnym czasie uznawana za jedną z najlepszych form nauczania dziecka języka obcego.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *