EdukacjaPraca

Jak zdobyć podstawy rachunkowości?

Wprowadzenie do rachunkowości przyszły księgowy uzyskuje kończąc studia wyższe na kierunkach takich jak ekonomia czy marketing czy zarządzanie. Ciekawostką jest tutaj fakt, iż do tej pory jeszcze żadna polska uczelnia wyższa nie podjęła się organizacji studiów na kierunku „księgowość” czy „rachunkowość” – takie mogą być jedynie specjalizacje.

Same studia dają jednak solidne podstawy do dalszego planowania kariery zawodowej, są jednak zbyt małym czynnikiem, by podejmować się od razu pracy w tym zawodzie. Podstaw można a nawet trzeba nauczyć się na praktykach czy stażu w biurze rachunkowym bądź dziale księgowym dużej firmy. Co więcej, wiedza musi być na bieżąco aktualizowana – pamiętajmy, że podstawy rachunkowości są jedynie początkiem a dalszy rozwój kariery będzie możliwy przy zdobywaniu aktualnej wiedzy i obowiązujących przepisów dotyczących chociażby prowadzenia działalności.

Najlepiej wybierać w tym celu szkolenia, po których uzyskamy odpowiedni certyfikat potwierdzający ich ukończenie. Można na przykład wpisać hasło typu „kurs księgowości Warszawa” i zapoznać się z ofertą. Trzeba przy tym wiedzieć, że nawet najbardziej doświadczeni księgowi muszą się stale dokształcać. Wpływ na to mają między innymi ciągle zmieniające się przepisy prawne, które dobry księgowy musi znać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *