Edukacja

Jak zwiększyć swoje kompetencje zawodowe?

Pamiętajmy, że zwiększanie swoich kompetencji zawodowych ma wiele zalet. To nie tylko wzmacnianie swojej wartości na rynku pracy, co wiązać się może z otrzymaniem posady, awansu czy podwyżką, ale także doskonała inwestycja patrząc na własne samopoczucie, pewność siebie i poczucie własnej wartości.

Zwiększać swoje kompetencje zawodowe można na kilka sposobów. Najczęściej jest to uczęszczanie na różnego rodzaju kursy doszkalające, takie jak kurs księgowości czy informatyczny. Ci, którzy są już zatrudnieni bardzo często korzystają ze szkoleń wewnętrznych w firmie, ale też tych zewnętrznych – to także konferencje, warsztaty czy sympozja.

Najlepiej jest, gdy swoją wiedzę pogłębiamy w danej specjalizacji, w jakiej chcemy rozwijać swoją zawodową ścieżkę. Co więcej, szkolenia czy kursy muszą być poświadczone odpowiednim certyfikatem tak, by mieć dowód ich ukończenia. Tylko wtedy ma to wartość dla potencjalnych pracodawców czy szefa, który chce dać awans czy podwyżkę pracownikowi.

Okazuje się również, że jeszcze całkiem niedawno to studia uznawane były za czynniki zwiększający kompetencje zawodowe. Trzeba przyznać, że dzisiaj uczęszczanie na uczelnię wyższą i zdobycie dyplomu nie jest niczym wyjątkowym. Praktycznie wszyscy czynni zawodowo mogą się nim pochwalić. Oczywiście są także zawody techniczne, które nie wymagają ukończenia studiów – wtedy liczy się praktyka i taką też warto zacząć jak najwcześniej. Niestety, na rynku polskim, gdzie panuje tak duże bezrobocie konkurencja jest olbrzymia niemalże w każdej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *