Motoryzacja

Ekonomiczna jazda samochodem – sposoby na oszczędności

Okazuje się, że nie tylko samochody na gaz czy ropę przyczyniają się do znacznych oszczędności na paliwie. Te można poczynić także jeżdżąc autem, które z założenia pali dużo.

Istnieje co najmniej kilka sposobów na to, by nasz pojazd spalał mniej paliwa – oto one.

Przede wszystkim warto jeździć stałą prędkością. Oczywiście w mieście będzie to utrudnione, ale chodzi przede wszystkim o to, by niezbyt gwałtowanie hamować i zwiększać prędkość jazdy – częste naciskanie sprzęgła czy gazu i zwiększanie obrotów silnika nie będzie dla nas korzystne.

 

Drugi element oszczędzania na paliwie to pozbycie się zbędnego bagażu z samochodu bowiem ten przyczynia się do większego spalania. Tym samym wyjmijmy niepotrzebne graty, które wozimy w aucie już od jakiegoś czasu a nie są nam absolutnie potrzebne.

Każdy instruktor jazdy potwierdzi, że do mniejszego spalania benzyny przyczyni się również wymiana opon, z tych standardowych na klasę premium a przede wszystkim zużyte, nierówne czy źle napompowane będą wolniej rozpędzać auto, przez co będzie ono zużywać więcej paliwa.

Kiedy stoimy przez dłuższy o kres czasu warto wyłączać silnik – w długim korku, czekając na żonę, która poszła na zakupy czy rozmawiając z napotkanym kolegą możemy w ten sposób zaoszczędzić nie co pieniędzy, które inaczej stracilibyśmy w zużytym paliwie.

Robiąc prawo jazdy w Warszawie czy gdziekolwiek indziej w Polsce podpytaj instruktora – on najlepiej będzie wiedział, jak powinna wyglądać ekonomiczna jazda samochodem i sprawnie cię do niej przygotuje.

Warto też dbać o stan techniczny samochodu. Usterki mogą negatywnie wpływać na spalanie paliwa. Dlatego konieczne jest odwiedzanie miejs takich jak stacja kontroli pojazdów. Mokotów i inne dzielnice Warszawy posiadają godne polecenia stacje diagnostyczne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *