Motoryzacja

Jak ubrać się na motocykl w chłodne dni?

Nie da się ukryć, że jazda motocyklem powinna być zawsze optymalnie komfortowa i bezpieczna. Ogromny wpływ na jakość podróżowania tego rodzaju jednośladem ma strój motocyklisty. Weź pod uwagę, że motocyklista podczas jazdy nie jest osłonięty od wiatru, na jego organizm silnie wpływają też niższe temperatury. Warto, aby w te chłodniejsze dni skompletować dobrej jakości ubranie, które będzie zabezpieczać przed zimnem. Sprawdź, jakie elementy garderoby sprawdzą się najlepiej.

Jazda motocyklem zimą

Jazda motocyklem nie jest zabroniona zimą, natomiast na pewno nie jest komfortowa. Rzadko na podróżowanie takim pojazdem mechanicznym decydują się miłośnicy wiatru we włosach, którzy jazdę motocyklem traktują jako życiowe hobby. Z chłodne dni na jazdę motocyklem decydują się natomiast osoby, dla których jednoślad jest narzędziem pracy. To między innymi kurierzy i dostawcy. Nie straszny im nie tylko deszcz, ale również śnieg oraz mróz.

Na jeżdżenie motocyklem, kiedy pogoda nie jest sprzyjająca, należy się odpowiednio przygotować. Priorytetem powinno być ubranie, które da ciepło, zabezpieczy przed wiatrem i nie wychładza organizmu.

Strój na motocykl

Podstawą jest dobrej jakości bielizna termiczna na motocykl. Właśnie ona daje ciepło, nie wychładza organizmu, pozwala skórze oddychać i jest wygodna. Należy przy tym pamiętać, aby wybierać bieliznę tylko najlepszej jakości, na jazdę zimą świetnie sprawdzi się ta z wełny merynosa.

Kolejna, idealna warstwa ubrania to bluza polarowa o dosyć dobrej gęstości albo zestaw stroju typu softshell. Z tego rodzaju elementów garderoby może być nie tylko bluza czy kalesony, ale również kurtka motocyklowa.

Istotna jest również warstwa wierzchnia. Zimą nie sprawdzi się raczej skórzany kombinezon na motor, lepszą opcją będą spodnie i kurtka puchowa, idealnie jeśli posiada ocieplenie z gęsiego puchu.

Nie zapomnij o dodatkowych gadżetach. Przydadzą się rękawice ogrzewane i pinlock, czyli specjalna wkładka do kasku, która zapobiega parowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *