Reklama i marketingUsługi

Jak nakręcić spot reklamowy?

Firma, która chce nakręcić spot reklamowy lub też krótki filmik, a chce, aby wyróżniał się on na tle konkurencji, powinna sprawdzić, jakie możliwości oferuje studio do wynajęcia. Nie chodzi tu o banalne filmiki, ale o coś naprawdę wyjątkowego, dlatego też warto sprawdzić miejsca tego typu oferujące green-screen.

Czym jest studio green-screen?

Jest to kręcenie ujęć na jednolicie zielonym tle, które następnie zastępowane jest w procesie obróbki czymkolwiek innym – najczęściej animowanym, efektownym obrazem. W ten między innymi sposób powstają efekty specjalne w filmach – np. gdy widzimy bohatera wędrującego na tle fantastycznego świata, można być pewnym, że został on nakręcony na zielonym tle, a świat dodany w obróbce komputerowej. Najbardziej znane z używania tego typu teł są nowe Gwiezdne Wojny, a także Władca Pierścieni został w sporej części kręcony tym właśnie sposobem. Studio green-screen można także oglądać w programach informacyjnych, a zwłaszcza podczas prezentacji prognozy pogody. Pogodynka stoi w rzeczywistości na zielonym lub niebieskim tle, a wszystkie mapy generowane są komputerowo.

Nie każde studio do wynajęcia dysponuje tego typu technologią, jednak na terenie Polski można spotkać kilka tego typu miejsc. Ile zapłacimy za takie studio do wynajęcia? To już zależy od indywidualnej oferty oraz tego, co ma być pokazane w miejsce zielonego podkładu – im więcej elementów i stopnia ich komplikacji, tym bardziej kosztowna może okazać się produkcja takiego materiału. W sieci można znaleźć poradniki, pokazujące jak zrobić green-screen domowymi metodami, jednak zamawiający nie mają przeważnie ani czasu, ani sprzętu, aby się tym zająć, stąd zlecają produkcję tego typu klipów profesjonalistom. Tym bardziej, że w koszt produkcji wchodzi najczęściej również finalny montaż nagrania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *