SportZdrowie

Jak znaleźć czas na siłownię?

Coraz więcej z nas dba o dobrą kondycję i idealną sylwetkę. Jak jednak w natłoku codziennych obowiązków znaleźć czas na siłownię czy inne ćwiczenia, dzięki którym osiągniemy pożądaną sprawność fizyczną?

Na siłownię powinno uczęszczać się rano, najlepiej tuż przed pracą bowiem wtedy dostarczamy naszemu organizmowi energii na cały dzień. Dobrze, kiedy treningi odbywają się co najmniej trzy razy w tygodniu, w trybie minimum godzinnym. Najgorzej jest ćwiczyć wieczorem bowiem wtedy jesteśmy już zmęczeni po całym dniu i wykonywane ćwiczenia nie będą tak efektywne. Co jednak zrobić, kiedy nie mamy przed pracą ani siły ani motywacji, by spakować strój i popędzić na siłownię? Można wybrać się na nią w nocy, po kilku godzinach odpoczynku po pracy nasze ciało znowu nabiera energii. To również doskonały sposób dla wszystkich, którzy mają nienormowany czas pracy i noc jest dla nich jedynym stosownym rozwiązaniem.

Na szczęście zalety ćwiczeń w nocy dostrzegli również właściciele siłowni bowiem obiekty tego rodzaju są coraz częściej otwarte właśnie całodobowo. Jeśli nie wiesz, gdzie w Twoim mieście taka się znajduje wystarczy wejść na stronę internetową i wpisać odpowiednie hasło, na przykład „Siłownia 24h Warszawa” – w ten prosty sposób dowiesz się, gdzie możesz odbywać treningi o dowolnej porze dnia i nocy, oczywiście pod okiem doświadczonego instruktora.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *