Sport

Jak wygląda codzienne życie tancerza?

Chociaż wydawać by się mogło, że życie tancerza, który spędza czas na parkiecie w towarzystwie relaksującej muzyki jest iście „usłane różami” to jeśli poznamy fakty na temat tej profesji może okazać się, że tancerz wcale lekko nie ma.

Przede wszystkim zawodu uczy się od najmłodszych lat. Wielu zawodowców skarży się dzisiaj, że przez codzienne, wielogodzinne treningi została zabrana im jakaś część dzieciństwa, swobody, radości bycia dzieckiem, beztroski. Tak to prawda, na sukcesy na parkiecie pracuje się latami. Tańczenie to aktywność fizyczna, gdzie aspekty techniczne rozwijane są niemalże przez całe życie.

Tancerz już od najmłodszych lat zaczyna dzień wcześnie rano. Zaraz po śniadaniu rozpoczyna swój pierwszy trening, jeśli oczywiście nie czekają na niego na przykład obowiązki szkolne. W późniejszym okresie i wraz z rozwojem jego umiejętności musi przygotowywać się do ważnych turniejów, które są świadectwem jego profesjonalizmu.

Wielu tancerzy zostaje trenerami tańca. Dzięki temu zarabiają na swojej pasji. Każdy, kto chciałby uczyć tańca innych i przekazywać amatorom swoją wiedzę i umiejętności praktyczne musi uprzednio skończyć kurs instruktora tańca. Tylko wtedy zostanie upoważniony do prowadzenia lekcji dla wszystkich, którzy pragną nauczyć się tańca.

Codzienne życie tancerza to ciągła aktywność fizyczna. To doskonalenie swojej techniki, liczne treningi, zawody i lekcje tańca. To nie tylko praktyka, ale również teoria – dobry tańca będzie posiadał wiedzę z zakresu techniki tańca, którą praktykuje.

Codzienność tancerza to masa wyrzeczeń. Poczynając od wytężonej pracy fizycznej po stosowanie odpowiedniej diety. Tancerz musi wykazywać się doskonałą motywacją, cierpliwością, wytrwałością, to zdecydowanie osoba o silnej psychice, umiejąca walczyć o marzenia, która mimo wszelkich przeciwności prze do przodu i osiąga kolejne wyznaczone cele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *