Uroda

Sekrety chirurgii naczyniowej na podstawie przykładowych procedur

Specjalistyczna chirurgia naczyniowa Warszawa jest stosowana w leczeniu stanów wpływających na tętnice, żyły i układ limfatyczny w całym ciele. W dzisiejszych klinikach możesz liczyć w tym zakresie na leczenie szerokiego zakresu schorzeń naczyniowych, w tym: żylaków, tętniaków, chorób żylnych, owrzodzeń nóg i stopy cukrzycowej.

Czego oczekiwać od wysokiej jakości chirurgii naczyniowej w Warszawie?

Patrz, gdzie realizowana jest chirurga naczyniowa, w tym chirurgia ręki przy wykorzystaniu najnowszych technologii- jako alternatywy dla bardziej inwazyjnych procedur. Chirurg naczyniowy powinien omówić z Tobą wszystkie możliwości i pomoże Ci zdecydować, która z nich będzie najlepsza w Twoim przypadku.

 

Jedną z interesujących możliwości chirurgii naczyniowej jest ablacja falami radiowymi, znana również jako procedura zamykania naczynek. Jest podobnie jak operacyjne leczenie cieśni nadgarstka minimalnie inwazyjną metodą leczenia żylaków. Wykorzystuje energię o częstotliwości radiowej (elektryczność) do ogrzewania i uszczelniania problematycznych żył.

Jak odbywa się przykładowa procedura chirurgi naczyniowej?

W znieczuleniu miejscowym i pod kontrolą chirurg naczyniowy wprowadzi cewnik (cienka rurka) przez małe nacięcie do żylaka – tak samo odbywa się to wtedy, gdy realizowana jest chirurgia ręki warszawa, jak i łydki. Energia elektryczna jest następnie dostarczana do elementu grzejnego w krótkich impulsach, podgrzewając i kurcząc kolagen w ścianach żyły, aż do ich skurczu i zamknięcia, co jest procesem znanym jako ablacja. Na przykładzie nogi – żyła jest leczona w segmentach, zaczynając od końca pachwiny i stopniowo przesuwając się w dół w kierunku nacięcia.

 

Gdy cała żyła zostanie usunięta, przepływ krwi automatycznie przekieruje się przez zdrowsze sąsiednie żyły, przywracając krążenie i zmniejszając obrzęk. Leczona żyła zamieni się w tkankę bliznowatą i ostatecznie zostanie wchłonięta przez twoje ciało. Jeśli interesuje Cię również przeszczep włosów warszawa – pamiętaj, że zarówno tę, jak i inne procedury możesz uzyskać w jednej i tej samej wyspecjalizowanej klinice chirurgii naczyniowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *