Uroda

Tipsy żelowe czy paznokcie akrylowe?

Często zastanawiamy się czy wybrać tipsy żelowe a może postawić na paznokcie akrylowe? Tak naprawdę obie metody są skuteczne i dobre jednak zdecydowanie różnią się biorąc pod uwagę ich funkcje.

Tipsy żelowe

Żel w półpłynnej masie może być nakładany bezpośrednio na naturalna płytkę paznokcia jak i tips, czyli paznokieć sztuczny. Jest nieco łagodniejszą formą ozdoby dłoni bowiem nie przylega tak silnie do samego paznokcia, dzięki czemu go nie niszczy. Salony salontiuteraz.pl wykorzystują ponadto innowacyjna metodę ich utwardzania przy pomocy lamp UV, przez co paznokcie są gotowe już po kilku minutach od nałożenia masy. Tipsy żelowe cieszą się dużą popularnością bowiem są bardziej naturalne, ale trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że są znacznie mniej odporne od akrylu – nadają się więc świetnie na wielkie wyjścia i uroczystości.

 

Paznokcie akrylowe

Sam akryl ma postać proszku, który dopiero po połączeniu ze specjalnym płynem przeistacza się w masę. Nakłada się go na naturalny paznokieć i to na nim formuje się jego wydłużony kształt. Paznokcie akrylowe cieszą się bardzo dużą odpornością – tego rodzaju manicure Ursynów utrzymuje się nawet do dwóch miesięcy a następnie należy uzupełnić sam odrost.

Wybór pomiędzy tymi dwoma metodami upiększania paznokci powinien być podyktowany głównie ich przeznaczeniem a także samym trybem życia osoby, która je stosuje. Akryl jest świetny dla zapracowanych, by na długo cieszyć się zadbanymi paznokciami. Żele są natomiast odpowiednie jeśli zależy nam na krótkotrwałym, ale spektakularnym efekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *