Usługi

Największe zalety mieszkań deweloperskich

Decyzja o zakupie mieszkania powinna zostać podjęta po uwzględnieniu absolutnie wszystkich zmiennych oraz kwestii, które mogą mieć choćby niewielkie znaczenie. Spośród tak zwanych dużych decyzji należy wymienić tę, od której zależy wybór między mieszkaniami bezpośrednio od dewelopera a tymi wyszukanymi przez agencję.

Pod wieloma względami to pierwsza opcja wydaje się korzystniejsza. Mowa tu zarówno o finansach, jak i samym procesie analizowania rynku. Z tego właśnie powodu warto dokładnie wyjaśnić, dlaczego zakup mieszkania od dewelopera to dobry wybór.

Mieszkania deweloperskie – czy warto?

 

Już na wstępie trzeba poruszyć temat finansów. To w końcu one w przypadku wielu osób determinują ostateczną decyzję. Zwłaszcza biorąc pod uwagę to, jak zmienia się rynek. Ceny cały czas rosną i nic nie wskazuje na to, by w najbliższej przyszłości miało się to zmienić.

Jak się jednak okazuje, mieszkanie od dewelopera może stworzyć okazję do uzyskania sporych oszczędności. Jak to możliwe? Wszystko przez brak prowizji, jaką trzeba płacić w przypadku korzystania z usług biur nieruchomości. Jego pracownicy wyszukują mieszkania, dbają o realizację całej procedury i gwarantują ważne wsparcie na poszczególnych jej etapach.

To wszystko jednak kosztuje. Ile? Od 2% do nawet 5% wartości mieszkania! W zależności od lokalu prowizja wyniesie więc od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. To sporo. Brak tego typu opłat nie jednak jedyną zaletą, jaką wyróżnia się mieszkanie od dewelopera.

Wspomnieć należy również o ogromnej swobodzie w doborze najlepszych lokali, jak również wsparciu firmy i rozmaitych usługach dodatkowych. Mogą być one związane na przykład ze wsparciem w uzyskaniu kredytu. Kontakt z doradcami sprawia, że klienci mogą liczyć na znalezienie najlepszej oferty, bez żadnych ukrytych kosztów i zapisów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na późniejszą zmianę. Jak więc widać, naprawdę opłaca się nawiązać kontakt z deweloperem. Zwłaszcza gdy cieszy się on wieloma pozytywnymi opiniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *