Usługi

Technologie dekarbonizacji wody

Proces dekarbonizacji polega na pozbyciu się zasadowości, czyli na usuwaniu z wody węglanów. Żeby przebiegał on w sposób prawidłowy i efektywny, konieczne jest zastosowanie odpowiednich technologii, dopasowanych pod względem pożądanych parametrów.

Wśród tak rozumianych rozwiązań należy wymienić systemy Actiflo oraz Multiflo, które cieszą się ogromnym uznaniem, głównie ze względu na to, że oczyszczanie wód z ich użyciem przebiega w sposób niezwykle sprawny.

Jaką technologię dekarbonizacji wody wybrać?

 

Żeby odpowiedzieć na tak postawione pytanie, należy dokładniej przyjrzeć się wspomnianym rozwiązaniom. Technologia Actiflo łączy w sobie tak zwane strącanie chemiczne z recyrkulowanym mikropiaskiem. Służy on jako swego rodzaju baza, na której tworzą się kłaczki. Dzięki temu możliwe staje się przygotowanie odpowiednio dopasowanych osadników, wyróżniających się wysokimi wartościami przepływu. Otrzymany w procesie Actiflo  zagęszczony osad, łatwy do  odwodnienia. Tego typu systemy uzdatniania wody doskonale sprawdzają się do usuwania krzemionki. Warto decydować się na nie w przypadku wód o średnim stężeniu zawiesin.

Jeśli zaś chodzi o technologię Multiflo, do czynienia mamy ze strącaniem chemicznym połączonym z efektywnym zagęszczaniem osadu, który następnie w łatwy sposób można odwodnić. Z tego typu systemów z powodzeniem można korzystać nie tylko przy okazji wód o średnim stężeniu zawiesin, ale również wysokim. Dobrze sprawdza się również wówczas, gdy mamy do czynienia z tak zwaną zawiesiną wytrącającą się.

Woda dla przemysłu jest kluczowym zasobem, dlatego bez względu na wskazaną technologię, zawsze warto mieć dostęp do urządzeń przygotowanych przez uznanych, sprawdzonych dostawców. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że cały proces przebiegnie bez przeszkód. Producenci omawianych rozwiązań bardzo często służą również radą i fachową wiedzą, dzięki której jesteśmy w stanie wybrać optymalne systemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *