Zakupy

Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz?

Odkurzacz jest jednym z najważniejszych urządzeń elektrycznych, ważne jest aby mieć dobry odkurzacz, który ma silne zasysanie. Rynek odkurzaczy jest ogromny, istnieje wielu producentów i mnóstwo modeli.

Mokre i suche odkurzacze

Taka konstrukcja umożliwia, na przykład proste oczyszczanie brudnego przepływu, lecz nadaje się do użytku i jest bardzo skuteczny w przypadku wykładzin podłogowych. Irytujące jest to, że od czasu do czasu potrzebuje wody do napełnienia. Dywany, tapicerki również mogą być czyszczone. Podczas ssania pobiera bardzo mało wody, dlatego dywan w niedługim czasie po czyszczeniu jest ponownie suchy.

Odkurzacz bez workowy

Takie odkurzacze są coraz bardziej popularne, używają specjalnej techniki która sprawia że worki są bezużyteczne. Niestety trzeba stwierdzić, iż ich cena jest jest wysoka, ale są one niezwykle skuteczne.

Co brać pod uwagę?

Istnieje wiele kryteriów, które należy brać pod uwagę przy zakupie odkurzacza. O to niektóre z nich:

  • akcesoria – należy upewnić się, że jest wyposażony w różne akcesoria, które pozwolą nam dostać się do trudno dostępnych miejsc;
  • typ odkurzacza – chcemy robota, próżni mokro – suchej czy standardowego odkurzacz z workiem lub bez;
  • pojemność filtra – w odniesieniu do objętości filtra, są drastyczne różnice między poszczególnymi procesorami oraz typami. Zalecam co najmniej 2,5 litra, zależy od tego jak duże jest twoje mieszkanie czy dom oraz jak częstą będziesz go odkurzać;
  • filtry – lepszy filtr daje skuteczniejsze wyniki ssania, dzięki lepszej jakości łatwiej usuwa małe cząsteczki. Jeśli jesteśmy na coś uczuleni, warto poszukać modelu wyposażonego w specjalistyczny filtr.

Oczywiście jest wiele rzeczy do rozważenia przed zakupem odkurzacza, mam jednak nadzieję że udało mi się trochę Wam pomóc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *