UrodaZdrowie

Domowe sposoby na żylaki

Szacuje się, że na żylaki w Polsce cierpi nawet 10 milionów osób a 75% z nich to kobiety. To właśnie płeć piękna jest narażona na występowanie tego schorzenia bardziej a wpływ na to mają nie tylko czynniki genetyczne. Okazuje się, że to również tryb życia wpływa niekorzystnie na częstotliwość występowania żylaków. To właśnie kobiety mają zazwyczaj pracę siedzącą, noszą obciskającą bieliznę oraz buty na wysokich obcasach – to właśnie takie czynniki mogą powodować wystąpienie niebezpiecznych zmian na kończynach dolnych.

Niestety, nie ma jednego, skutecznego środka, który zapobiegałby pojawieniu się żylaków. Oczywiście, kobiety powinny stosować właściwą profilaktykę, czyli podczas długotrwałego siedzenia pójść na chociażby kilkuminutowy spacer a obcasy zamieniać na buty płaskie, przynajmniej na kilka godzin dziennie. Dobrym sposobem jest również zaniechanie brania zbyt gorących kąpieli a osoby, u których występuje duże ryzyko pojawienia się żylaków nie powinny korzystać z sauny.

Jeśli żylaki już się pojawią należy niezwłocznie wybrać się do lekarza, może być to dermatolog. Trzeba jasno zaznaczyć, że nie istnieją domowe sposoby na żylaki, które już powstały – takie trzeba usunąć operacyjnie bądź przy wykorzystaniu innowacyjnej metody laserowej. Jedynym możliwym rozwiązaniem jest noszenie opasek uciskowych na kończynach natomiast jest to metoda, która nie wyleczy żylaków a tylko zapobiegnie powiększeniu stanu tego rodzaju schorzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *