Zdrowie

Jak dbać o higienę intymną?

Czy do mycia okolic intymnych używasz odpowiedniego płynu? Czy wycierasz się zawsze czystym, wykonanym z najlepszej jakości bawełny ręcznikiem? To tylko podstawa zasad higieny intymnej, które należy stosować, by uchronić się od nawracających infekcji i stanów zapalnych.

Do codziennego mycia poleca się odpowiedni płyn intymny oraz żel intymny, który będzie utrzymywał właściwe pH. Co więcej, zapobiegnie podrażnieniom, otarciom, suchości pochwy, zaczerwienieniu, pieczeniu oraz swędzenie miejsc intymnych. Ale to nie wszystko. Warto również nabyć wysokiej jakości bieliznę. Majtki mają być bawełniane, przewiewne i niezbyt obciskające.

Kolejne zasady dotyczą stosowania odpowiednich środków higienicznych, przede wszystkim w czasie miesiączki. Ginekolodzy przestrzegają przed używaniem tamponów. Znacznie lepiej jest wybierać podpaski, wykonane z dobrej jakości materiału. Co więcej, nigdy nie należy dopuszczać do ich przepełnienia. Trzeba je zmieniać maksymalnie co 2-3 godziny.

Nigdy nie korzystajmy z cudzych ręczników, starajmy się nie korzystać z publicznych toalet. Jeśli to konieczne, nigdy nie doprowadzajmy do bezpośredniego kontaktu miejsc intymnych z deską klozetową czy ławką w saunie.

Dobrą profilaktyką będą irygacje żelem intymnym i przyjmowanie probiotyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *