Zdrowie

Jak przygotować się do badania usg jamy brzusznej?

Usg jamy brzusznej to jedno z nieinwazyjnych badań, dzięki któremu można ocenić stan wszystkich organów, jakie znajdują się właśnie w jamie brzusznej. Chociaż badanie to jest bezbolesne i w pełni bezpieczne dla pacjenta, to aby zostało dobrze wykonane, niezbędne staje się właściwe przygotowanie.

Jeśli szukamy kliniki, w której badanie takie zostanie nam wykonane, wystarczy wpisać hasło typu „usg jamy brzusznej warszawa”. Na stronie placówki znajdziemy zapewne również opis przygotowania do badania. Warto pamiętać, że już na kilka dni przed wykonaniem pacjent nie powinien spożywać posiłków ciężkostrawnych, na badanie trzeba przyjść na czczo bądź ewentualnie po lekkim śniadaniu.

Godzinę przed realizacją badania, pacjent musi wypić co najmniej litr wody i nie oddawać od tego czasu moczu. W pierwszym etapie badania, pęcherz moczowy musi być wypełniony a badany ma odczuwać parcie. Druga część badania to ultrasonografia już po oddaniu moczu więc usg należy przerwać, by udać się do toalety. Wyniki obrazu pacjent otrzymuje natychmiast, wraz z opisem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *