Zdrowie

Sucha skóra – jak o nią dbać jesienią?

Sucha skóra jest zarazem niezwykle wrażliwa i właśnie dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji każdego dnia. Narażana jest na niekorzystne czynniki o każdej porze roku – latem źle wpływają na nią intensywne promienie słoneczne, zimą mroźne powietrze a jesienią silne wiatry i ciągle zmieniające się temperatury. To właśnie jesień jest optymalnym czasem, kiedy warto o nią zadbać i przygotować do zimy.

Skóra wysuszona jest szorstka, podatna na uszkodzenia, matowa z widocznymi złuszczeniami naskórka. Jest też zazwyczaj cienka i nierzadko pojawiają się na niej pękające naczynka, które zlikwidować można tylko poprzez zamykanie naczynek.

Do gabinetu dermatologicznego najczęściej zapisują się właśnie posiadacze cery suchej, którzy nie radzą sobie z jej prawidłową pielęgnacją. Wszystkim zaleca się przede wszystkim nie wystawianie skóry na zbytnie działanie promieni słonecznych, nie korzystanie z solarium i nie zażywanie zbyt długich kąpieli – woda dodatkowo wysusza skórę. Co więcej, osoby, które borykają się ze skórą suchą nie powinny nadużywać kremów nawilżających. Co ciekawe, niekorzystnie wpływa na nią stres a nawet źle dobrana dieta.

Pamiętajmy, że sucha skóra starzeje się szybciej, już nawet około 20 roku życia zauważyć można pierwsze zmarszczki warto więc zadbać o jej należyty stan najlepiej jak tylko możemy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *