Zdrowie

Zaburzenia łaknienia – jak je leczyć?

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że zaburzenia łaknienia zaliczają się do chorób na tle psychicznym i bezwzględnie ich leczenie należ rozpocząć zwracając uwagę właśnie na te aspekty.

Zaburzenia odżywiania związane z nieregularnym odczuwaniem łaknienia są obecnie dużym problemem cywilizacyjnym. To odpowiedź na przewlekły stres, zbyt dużą presję ze strony społeczeństwa czy nieradzenie sobie z codziennymi problemami. Do tego rodzaju zaburzeń zaliczyć możemy zarówno brak odczuwania łaknienia, kompulsywne łaknienie oraz nadmierne odczuwanie łaknienia.

Jak zauważa dobry dietetyk w Warszawie, pracujący w Akademii, choroba tego rodzaju wymaga odpowiedniej i natychmiastowej terapii bowiem jej stan zaawansowany doprowadza do niebezpiecznych powikłań, w tym nawet zgonu pacjenta.

Do najczęściej występujących chorób, jakie wynikają z zaburzeń łaknienia zalicza się anoreksję, czyli jadłowstręt psychiczny oraz bulimię, która określana jest również jako żarłoczność psychiczna.

Leczenie tego rodzaju zaburzeń zawsze wymaga terapii dwutorowej. Z jednej strony niezbędna jest pomoc psychologa, z drugiej zaś chory powinien udać się na terapię do dietetyka, który opracuje indywidualna dietę, jaka będzie dostarczać niezbędne składniki odżywcze do organizmu, nawet w obliczu tak ciężkich chorób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *