Zdrowie

Zbilansowana dieta dla dzieci

Do prawidłowego rozwoju każdego dziecka niezbędna jest odpowiednia dieta. Ta powinna być dostosowana właściwie biorąc pod uwagę jego wiek, tryb życia, aktywność czy tempo wzrostu. Z całą pewnością musi dostarczać niezbędne wartości odżywcze tak, by tempo jego dorastania przebiegało zgodnie z wyznaczonymi normami.

Jeśli dziecko jest niejadkiem warto skorzystać z usług doświadczonych dietetyków, na przykład tych zatrudnionych w Akademii. Ci po dokładnym wywiadzie z rodzicami dobiorą odpowiedni jadłospis – taki, który będzie odpowiadał maluchowi nie tylko biorąc pod uwagę walory smakowe czy estetykę, ale przede wszystkim właśnie dostarczenie kompletu witamin i niezbędnych minerałów.

Każdy dobry dietetyk w Warszawie i pewnie nie tylko w tym mieście doskonale wie, że dieta dziecka powinna być bogata w pełne ziarna zbóż – idealna będzie kasza gryczana, jaglana, orkisz czy jęczmień. Warto również zamienić mąkę pszenną na tą razową a do solenia potraw wykorzystywać sól nierafinowaną, która jest źródłem cennych minerałów. Olej warto zamienić na oliwę, przyprawy na zioła, cukier biały na cukier trzcinowy a warzywa czy owoce najlepiej wybierać te typowo sezonowe. Cennym źródłem witamin są przede wszystkim warzywa strączkowe i kiszone. Z diety dziecka dobrze jest eliminować tłuste mięso i tłuste przetwory mleczne a białko podawać tylko te najlepszej jakości.

Jak widać wartościowa dieta dla dzieci jest niezwykle wymagająca jednak warto postarać się o idealny dobór składników i cieszyć się zdrowym rozwojem naszej pociechy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *