Uroda

Czy odsysanie tłuszczu jest bezpieczne?

Tak zwana liposukcja cieszy się sporym zainteresowaniem wśród wielu pacjentów, którym zależy na poprawie wyglądu własnej sylwetki. Mimo tego, w sieci często można spotkać również pytania o bezpieczeństwo tego typu zabiegów. Czy rzeczywiście jest się czym bać? A może podobne wątpliwości są wyssane z palca?

Żeby w odpowiedni sposób odpowiedź na tego typu pytania, warto najpierw wyjaśnić, czym tak naprawdę jest liposukcja. Warszawa to jedno z tych miast, w których działa wiele klinik oferujących tego typu zabiegi. Warto w tym miejscu podkreślić, że są to jedne z najczęściej realizowanych czynności w ramach chirurgii plastycznej. Polegają na odsysaniu tkanki tłuszczowej przez niewielkie nacięcia na skóry. W tym celu wykorzystywana jest specjalistyczna aparatura pozwalająca na pozbycie się nadmiaru tłuszczu z takich obszarów jak uda, pośladki, brzuch, piersi czy biodra.

Czy liposukcji należy się bać?

Warto w tym miejscu rozprawić się z jednym często powtarzanym poglądem na temat tego, czym jest plastyka brzucha. Warszawa i inne duże miasta, w których działają omawiane kliniki, nie oferuje cudownych metod odchudzania. Nie na tym polega liposukcja. Ma ona zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej w celu przywrócenia właściwych proporcji ciała, a także skorygowania talii. Pozwala to pozbyć się wielu dolegliwości, a także poprawić samoakceptację pacjenta. Zdrowie psychiczne jest to bowiem ważne w takim samym stopniu, jak kondycja fizyczna.

Czy jednak odsysanie tłuszczu jest groźne? Nie, jeśli zostanie przeprowadzone z użyciem odpowiedniego sprzętu i przez właściwą osobę. Dlatego też tak ważny wydaje się właściwy wybór kliniki, w której zabieg zostanie przeprowadzony. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy rozważyć wszystkie kwestie. Nie tylko cenę, ale również renomę kliniki i opinie, jakimi cieszą się pracujący w niej specjaliści.

Na koniec warto jeszcze podkreślić, że tego typu podmioty oferują również inne, podobne zabiegi. Dobrym przykładem będzie tu plastyka brzucha. Warszawa także w tym zakresie ma mnóstwo do zaoferowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *