Usługi

Mycie okien w Polsce i w Europie

Czy wiesz, że w przeciętnym gospodarstwie domowym okna są myte tylko 2 razy w roku? Czy to wystarczająca ilość tego rodzaju zabiegów porządkowych? Okazuje się, że na konieczność mycia okien wpływa wiele czynników i są to kwestie naprawdę indywidualne.

Ile razy myje się okna w krajach Europy Zachodniej?

W europejskich domach okna myje się 2-3 razy w roku, czyli tyle, ile razy odbywa się mycie okien w Warszawie i innych dużych miastach na terenie naszego kraju. To pocieszające, że nie odstępujemy od tych statystyk. Dokładnie tak samo odbywa się to w większości zakątków całego świata.

Pamiętajmy jednak, że to właśnie mycie okien jest najbardziej nielubianą czynnością porządkową, z jaką musimy się zmierzać, dbając o własne „cztery kąty”. Ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, chętnie wynajmują specjalistyczne firmy porządkowe, które realizują takie zadania. Jest to wręcz wskazane, jeśli mycie okien ma odbywać się w trudnych warunkach, na przykład na wysokościach, czy kiedy okien jest po prostu za dużo. W centrach miast i na obszarach o wzmożonym zanieczyszczeniu okna myje się nawet kilka razy częściej niż standardowo, więc nic dziwnego, że właściciele nieruchomości decydują się na współpracę z fachowcami.

Weźmy też pod uwagę, że niektórych okien po prostu nie da się umyć samodzielnie. Do takich przestrzeni zaliczają się chociażby szklane „drapacze chmur”, biurowce czy mieszkania z zamkniętymi „tarasami zimowymi”. W tych miejscach mycie okien przeprowadza się rzadziej, średnio tylko 1 w roku i to bez względu na lokalizację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *