Zdrowie

Kiedy wskazana jest rehabilitacja?

Rehabilitacja to nieodzowny element dochodzenia do sprawności na przykład po urazie czy zabiegu chirurgicznym. Decydując się na fizjoterapię, warto najpierw sprawdzić, czy dana placówka podchodzi do procesu całościowo. Takie podejście nazywa się holistycznym, a ma ono na celu zapewnienie jak najszybszych i długotrwałych efektów.

Nowoczesna rehabilitacja – Mokotów i Żoliborz

Całościowe podejście w CM Gamma oznacza na przykład współpracę fizjoterapeutów z zespołem lekarskim, płynną wymianę informacji i doświadczeń, co pozwala szybko reagować na bieżące problemy oraz pochyleniem się nad stanem zdrowia pacjenta, nie tylko rehabilitowaną nogą czy kręgosłupem. W przypadku tego ostatniego podstawą wszelkich działań zawsze jest zresztą prześwietlenie kręgosłupa, które daje podstawę do rzetelnej diagnostyki. Całościowe podejście w fizykoterapii oznacza także pracę nad przełamaniem psychicznych barier, spowodowanych urazem.

Dlaczego rehabilitacja działa?

Fizjoterapia obejmuje wszelkie działania wykorzystujące reaktywność organizmu na bodźce, bez niej nie będzie skuteczna żadna rehabilitacja. Mokotów oraz Żoliborz mają to szczęście, ż4e specjaliści CM Gamma, dzięki wiedzy i doświadczeniu, szybko osiągają zamierzone efekty. Wykorzystują też różnorodne metody stymulacji tkanek, jak terapia manualna, leczenie ruchem (kinezyterapia), leczenie wodą (hydroterapia) czy bodźcami fizycznym, jak prąd, ultradźwięki, pole magnetyczne. Dzięki temu skutecznie niwelują dolegliwości bólowe, skracają czas leczenia stanów zapalnych i przywracają sprawność fizyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *