Bez kategorii

Język angielski w szkole podstawowej

Wiadomym jest, iż nauka języka angielskiego już od okresu dziecięcego to w obecnych realiach podstawa. Ten niezbędny jest już nie tylko do komunikowania się na obczyźnie podczas wakacyjnych podróży, ale jest również wymagany w pracy od każdego pracownika, praktycznie w każdej branży.

Wybierając szkołę podstawową, do której będzie uczęszczać nasze dziecko warto więc zwrócić uwagę na fakt, jak odbywają się w niej zajęcia z języka angielskiego i z jaką częstotliwością. Jakość kształcenia i kadra pedagogiczna jest pod tym względem priorytetem.

Najlepiej wybrać szkołę, w której język angielski jest obecny każdego dnia. Najlepsza szkoła podstawowa w Warszawie oferuje lekcje codziennie a dzieci podczas nich nie tylko siedzą w ławkach przyswajając sztywne regułki. Nauczyciele proponują im szereg gier, zabaw a nawet zajęć sportowych komunikując się podczas nich właśnie w tym obcym języku. Wszystko to sprawia, że język angielski w szkole podstawowej przyswajany jest naturalnie a przede wszystkim trwale.

Co ciekawe, wszystkie placówki kształcą uczniów zgodnie z zasadami opracowanymi przez MEN, ale tylko te najlepsze przygotowują dzieci do zdania międzynarodowych egzaminów językowych, dzięki którym zdobywają prestiżowe certyfikaty. Ważne jest również, by nauka języka angielskiego odbywała się zgodnie ze światowymi wytycznymi dotyczącymi tego języka. Tylko wtedy mamy pewność, że nasza pociecha przyswoiła go prawidłowo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *