Ciekawostki

Dach energooszczędny, czyli jaki?

Dach energooszczędny to taka konstrukcja, która przede wszystkim pozwala zachować komfort termiczny w całym budynku, a przede wszystkim na poddaszu. Aby stworzyć taką konstrukcję, która wytrzyma wiele lat i zapewni niezawodność, warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania technologiczne. Mata drenażowa to tylko jeden z wielu elementów, jaki powinien znaleźć się na powierzchni konstrukcji dachu. Dzięki niej można odprowadzić nadmiar wody, np. w czasie deszczu do orynnowania. Dzięki temu woda i wilgoć nie przenika do konstrukcji dachu i nie powoduje trwałych uszkodzeń.

W dzisiejszych czasach dach energooszczędny to taka konstrukcja, w której stosuje się wyłącznie innowacyjne rozwiązania pozwalające na zachowanie doskonałego poziomu termoizolacji pomieszczeń, a także na utrzymanie konstrukcji dachowej w należytym stanie nawet przez kilkanaście lat.

Mata drenażowa a dach energooszczędny – co warto wiedzieć?

Nowoczesna mata drenażowa to materiał, który odpowiada za odprowadzanie wody opadowej z powierzchni dachu bezpośrednio do systemu orynnowania. Dzięki temu woda nie magazynuje się na powierzchni stropu, co mogłoby stanowić dla niego nadmierne obciążenie i prowadzić do kosztownych uszkodzeń konstrukcyjnych. Woda, którą transferuje mata drenażowa, powraca do atmosfery i jednocześnie schładza otaczającą ją przestrzeń. Warto więc zainwestować w jak najlepszej jakości materiały wykończeniowe na dach energooszczędny, co finalnie przełoży się na komfort użytkowania budynku oraz niższe rachunki, np. za ogrzewanie lub okresowe remonty konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *