Ciekawostki

Najważniejsze rodzaje drzwi wewnętrznych w ofercie dobrych producentów

Wykończenie nieruchomości to ciekawe zagadnienie, ponieważ wykonane we właściwy sposób zwiększa jakość życia domowników, podnosi poziom energii, motywację i daje szereg dodatkowych możliwości wypoczynkowych, a nawet perspektywy ograniczenia kosztów eksploatacyjnych, co przy wysokiej inflacji panującej od kilku lat wydaje się niezbędnym podejściem. Co można powiedzieć o najważniejszych rodzajach drzwi wewnętrznych w ofercie dobrych producentów? Czym się kierować przed wyborem konstrukcji i jak zlecać montaż, czego przypilnować? Poniżej zyskasz kilka praktycznych wskazówek.

Czym wyróżniają się drzwi szklane przy aranżacji nieruchomości?

Firmy produkujące drzwi coraz częściej w swoich projektach wykorzystują szkło, tworzywa sztuczne, metal, ale też drewno i wiele innych certyfikowanych surowców. Drzwi szklane to bardzo specyficzne rozwiązanie przydatne w uzupełnianiu przestrzeni biurowej, bardziej otwartej dla klientów i samych pracowników na zasadzie open space. Drzwi szklane to zawsze bardzo oryginalna propozycja, która wprowadza do pomieszczenia sporo światła i gwarantuje wręcz dopasowanie do każdej aranżacji. Drzwi szklane pasują do dowolnego projektu wykończeniowego, a wielu producentów pozwala na optymalizację systemów przesuwnych, klamek, samego sposobu obróbki szkła. Nie musisz stawiać na drzwi transparentne szklane, ale na konstrukcję matową lub nawet w kształcie mozaiki. Drzwi szklane czarne to wyjątkowo udany zakup na sezon 2023/2024.

Drzwi drewniane, czyli klasyka dalej w formie

Jedna z najpopularniejszych propozycji na rynku to naturalnie drzwi drewniane zawsze wyróżniające się oryginalnym wyglądem. Konsumenci w Polsce doceniają drzwi wykonane z dębu, sosny, ale i materiałów bardziej egzotycznych, np. wenge. Drzwi drewniane podlegają uszlachetnieniu, wzmocnieniu. W celu wzmocnienia wytrzymałości możesz poprosić producenta o pokrycie olejem, czy lakierowanie na wysoki połysk. Takie usługi lub modele występują też w standardowej ofercie do wyboru przez sklep internetowy. Drzwi lakierowanie na wysoki połysk wypadają świetnie we wnętrzach, ale i coraz częściej jako modele zewnętrzne, chociaż zabezpieczone dachem przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi.

Drzwi przesuwne, co warto o nich wiedzieć?

Systemy drzwi przesuwnych służą przede wszystkim do oszczędzania metrażu w nieruchomości i zapewniają wygodę eksploatacji wnętrza, czy nawet wpuszczenie promieni słonecznych na większą przestrzeń. Systemy przesuwne często łączą nieruchomość z tarasem. Otwierają się po ścianie, a nie standardowo, więc to okazja do zwiększenia wygody eksploatacji pomieszczeń narażonych na spory ruch domowników, ale i klientów w obiektach komercyjnych. Jeżeli doceniasz bardziej nowoczesny styl wykończenia nieruchomości to propozycja dla Ciebie.

Inne modele drzwi godne uwagi

Przejrzyj również drzwi taśmowe, modele harmonijkowe, drzwi z ukrytą ościeżnicą, modele wykończone matowo lub na wysoki połysk w oryginalnych, rzemieślniczych konfiguracjach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *