Reklama i marketing

Co to jest druk cyfrowy i jakie są jego rodzaje

Reklama odgrywa w ostatnich latach bardzo ważą rolę. W zasadzie każda mniejsza czy też większa firma świadcząca jakiekolwiek usługi decyduje się na reklamę swojej firmy, aby w ten sposób wyróżnić się na tle konkurencji i pozyskać owych klientów. Najczęściej wykorzystywane SA do tego celu wszelkiego rodzaju gadżety reklamowe  z nadrukiem ale również ulotki plakaty, banery oraz wizytówki. Do drukowania tego rodzaju materiałów reklamowych najczęściej wykorzystuje się druk cyfrowy który jest obecnie najpopularniejszy na rynku.

Maszyny przeznaczone do druku cyfrowego zamiast matrycy pracują z wykorzystaniem specjalnego fotoreceptora. Fotoreceptor zwany również receptorem naświetla się wiązką laserową i w ten sposób powstaje obraz który jest następnie przenoszony za pomocą tonera na papier folię bądź inny materiał.  Największą zatem zaletą  druku cyfrowego jest szybkość wykonywanej pracy. Cały etap przedprodukcyjny czyli odpowiednie ustawienie maszyn i rozpoczęcie drukowania to proces bardzo szybki i krótkotrwały. W żaden sposób nie musimy dokonywać przygotowań jakie są konieczne w przypadku tradycyjnych maszyn drukarskich, które w dalszym ciągu posiada niejedna drukarnia.  Dzięki temu zamówienia składające się z kilku plakatów broszur czy ulotek mogą być w zasadzie przygotowane od ręki. Natomiast wiesze nakłady z reguły przygotowywane SA w ciągu Kiku godzin.  Druk cyfrowy zatem generuje naprawdę niewielkie koszty staje się zatem coraz bardziej popularny i drukarki cyfrowe decyduje się coraz więcej profesjonalnych drukarni. Jakość druku jest bardzo wysoka i może być ona wykonywana zarówno w kolorze jak i w wydrukach czarnobiałych. Ogromną zaletą druku cyfrowego jest również to, że wydrukowane w ten sposób plakaty, ulotki czy broszury nie wymagają dodatkowego czasu na wyschnięcie SA w zasadzie od razu gotowe do oddania bądź dalszej obróbki np. introligatorskiej czyli bindowania, zszywania czy nawet laminowania. Dodatkowo warto również  podkreślić, że druk cyfrowy umożliwia również na personalizację pojedynczych stron oznacza to, że możemy w ten sposób drukować etykiety z numerami seryjnymi bądź też winietki np. na stół weselny.

Przeczytaj także: https://adcentrum.com.pl/reklama-za-pomoca-ulotki-reklamowe/

Zastosowanie druku cyfrowego

Druk cyfrowy cieszy sę ogromnym zainteresowaniem w ostatnich latach i stae się bardzo popularny, jego zastosowanie dotyczy przede wszystkich wyrobów poligraficznych które drukowane są w niewielkich rozmiarach oraz niewielkim nakładzie, są to zazwyczaj wyroby okolicznościowe i użytkowe. Druk cyfrowy stosowany jest zatem do obsługi różnego rodzaju konferencji oraz szkoleń gdzie zachodzi konieczność przygotowania kilkudziesięciu takich samych kompletów materiałów.  Bardzo często stosuje się go również do drukowania zaproszeń, wizytówek bądź winietek okolicznościowych, a także listy gości czy innych elementów służących do obsługi imprezy okolicznościowej jak wesele, chrzest czy osiemnastka.  Technologia ta stosowana jest także do drukowania książek oraz czasopismo niewielkich nakładach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *