Ciekawostki

Wózki widłowe: elektryczne czy spalinowe?

Wózki widłowe są dzisiaj powszechnym sprzętem, jaki wykorzystuje się miedzy innymi w hurtowniach, magazynach czy sklepach o dużej powierzchni. Jeszcze do niedawna popularne były te o napędzie spalinowym, dzisiaj jednak prym wiodą te elektryczne. 

Chociaż uznaje się, iż to wózki widłowe spalinowe pracują dłużej i bardziej niezawodnie to i tak wybiera się te elektryczne, ponieważ spalinowe nie mogą najczęściej pracować w pomieszczeniach zamkniętych bowiem wytwarzają niekorzystne dla zdrowia spaliny a właśnie w takich zazwyczaj się je wykorzystuje.

Sporą żywotnością wykazują się także wózki widłowe z silnikami prądu zmiennego. Wszystko przez energooszczędność, która zwyczajnie generuje oszczędności i wydłuża czas pracy urządzenia. Ich zaletą jest ponadto ekologiczność jednak należy pamiętać, że wózek widłowy tego rodzaju posiada akumulator, który trzeba co jakiś czas ładować. Tym samym traci się pewien czas pracy.

Warto wiedzieć, że bez względu na to jaki wybierzemy wózek, sprzęt tego typu można nabywać nowy, używany bądź wynajmować. Jak wiadomo, ceny takiego sprzętu są dosyć wysokie i firmy nierzadko nie stać na tak duże, jednorazowe inwestycje. Firmaoferuje więc wynajem, który opłaca się szczególnie w przypadkach, kiedy wózek widłowy wykorzystywany jest sporadycznie. Jeśli ma stanowić podstawę naszej codziennej pracy, lepiej go kupić, chociażby w stanie używanym. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że do kosztów doliczyć należy kurs na wózki widłowe, ponieważ operator tego rodzaju urządzeń musi posiadać niezbędne uprawnienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *