Ciekawostki

Wybór najlepszego ekogroszku do ogrzewania domu

Tegoroczna zima nieco nas oszczędza, ale to nie zmienia faktu, że i tak jesteśmy zmuszeni ogrzewać nasze domy. Każdy z nas stara się robić to efektywnie, ale przy jednoczesnym dbaniu o domowe finanse. Dziś chcemy więc wspomnieć o tym, czym się kierować przy wyborze ekogroszku do swojego systemu centralnego ogrzewania. Sprawdź!

Najlepszy ekogroszek na rynku – jak go znaleźć?

W ostatnich miesiącach pytań o najlepszy ekogroszek nie brakuje. Czym się kierować przy zakupach takiego produktu? Otóż zdecydowanie najważniejsza jest kaloryczność. Ekogroszek jest specyficzną odmianą węgla, który powstaje na bazie węgla kamiennego. Wyróżnia się on więc wysoką jakością opałową. Oprócz tego najlepszy ekogroszek powinien wyróżniać się niską zawartością siarki, ograniczoną zawartością pyłu i popiołu oraz możliwie najmniejszą wilgotnością.

Węgiel kamienny ekogroszek – skuteczność w ogrzewaniu Twojego domu

Węgiel kamienny ekogroszek posiada specjalne oznaczenie klasy jakości, którą określa się normami PN-EN. Dobrej jakości opał nie powinien przekraczać poziomu wilgotności sięgającego powyżej 15%. Wilgotny ekogroszek może sprawić, że dojdzie do wzmożonego osadzania substancji smolistych w przewodzie kominowym i tym samym może dojść do uszkodzenia tegoż przewodu. Wybierając omawiany tutaj materiał opałowy, warto dokładnie sprawdzić jego pochodzenie. Sugerujemy omijanie produktów niewiadomego pochodzenia, ponieważ mogą one okazać się mniej skuteczne niż opał ze sprawdzonego i dobrego źródła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *